Μπρέντφορντ-Λέστερ 1-3: Πρόκριση με ανατροπή (vid)

Το εισιτήριο για τον 5ο γύρο του FA Cup εξασφάλισε η Λέστερ, καθώς πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπρέντφορντ, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό, καθώς μόλις στο 6ο λεπτό βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με σκόρερ τον Μπεχ Σόρενσεν και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Η αντίδραση της Λέστερ ήρθε με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Στο 46′ ο Ουντέρ ισοφάρισε σε 1-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο Τίλεμανς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Στο 71′ ο Μάντισον “κλείδωσε” τη νίκη-πρόκριση της Λέστερ, καθώς διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Στο επόμενο γύρο της διοργάνωσης η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς θα υποδεχτεί τη Μπράιτον.