Εσωσε τη Φέγενορντ ο Καζίμ-Ρίτσαρντς

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού στέρησε από τη Βίλεμ τη νίκη και μείωσε τις ελπίδες της για την είσοδο της στα πλέι οφ.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού στέρησε από τη Βίλεμ τη νίκη και μείωσε τις ελπίδες της για την είσοδο της στα πλέι οφ. Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν δύο φορές στο σκορ, όμως η  Φέγενορντ κατάφερε να απαντήσει ισάριθμες φορές και να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου ο Μανού άνοιξε το σκορ για τη Βίλεμ, όμως οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων κράτησαν μόλις επτά λεπτά. Ο Χέερκενς στο 37′ έφερε το ματς στα ίσα και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα ισόπαλες.

Στο ίδιο περίπου χρονικό σημείου του δευτέρου ημιχρόνου ο Αντράντε (74′) έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του, όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν και πάλη την απάντηση. Ο Καζίμ-Ρίτσαρντς στο 82′ διαμόρφωσε το 2-2 και χάρισε στη Φέγενορντ τον 58ο βαθμό της στο πρωτάθλημα.