Άλκμααρ-Τβέντε 2-1: Νίκησε με ανατροπή κι ελπίζει για «σεντόνι» (highlights)

Η Άλκμααρ νίκησε με 2-1 την Τβέντε στο «Αφάς Στάντιον» για την 32η αγωνιστική της Eredivisie.

Μια νίκη με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και με το τρίποντο αυτό πλησίασε την αντίπαλο της στους 2 βαθμούς, δύο στροφές πριν το τέλος, κρατώντας ζωντανές τις ελπίδες της για μια θέση στο Champions League.

Η Τβέντε προηγήθηκε μόλις στο 5’ με πλασέ του Στάϊν μετά από ασθενή απόκρουση του Ράιαν.

Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν γκολ ισοφάρισης άμεσα, στο 46’, με πλασέ του Μάινανς.

Στο 66’ ο Χούρενμπεκ γλίστρησε κι έδωσε την ευκαιρία στον Παυλίδη να φύγει μόνος προς την εστία, με τον Έλληνα φορ να πλασάρει τον Ούνερσταλ για το 2-1 με το 28ο φετινό του γκολ.