Τότεναμ-Μπρέντφορντ 2-0: Επίδειξη ανωτερότητας! (hls)

H Tότεναμ νίκησε με 2-0 την Μπρέντφορντ και προκρίθηκε στον τελικό του Λιγκ Καπ Αγγλίας για πρώτη φορά από το 2015. Η ομάδα του Μουρίνιο απέχει 90 λεπτά από τον πρώτο τίτλο από το 2008.

Ο Σισοκό άνοιξε το σκορ στο 12΄με κεφαλιέ μετά από πάσα του Ρεγκιλόν για να κάνει το 2-0 ο Σον στο 70΄. Η Μπρέντφορντ κάθε άλλο παρά φοβικά προσέγγισε το ματς και είχε γκολ στο 64΄που ακυρώθηκε μετά από χρήση βίντεο ως οφσάιντ του Τόνι.

Η Τότεναμ είχε δοκάρι με τον Εντομπελέ στο 76΄και κλασική ευκαιρία με τον Κέιν για τρίτο γκολ στο 74′.

Η Μπρέντφορντ τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντασίλβα με κόκκινη κάρτα για προβολή στον Χόιμπιεργκ, φάση που είδε στο βίντεο ο Ντιν.