Μπρέντφορντ-Πρέστον 1-0: Το κυνήγι συνεχίζεται (vid)

Με τον Γουότκινς να σκοράρει στο τέταρτο λεπτό η Μπρέντφορντ πέτυχε την όγδοη συνεχόμενη νίκη στην Championship. Επικράτησε της Πρέστον 1-0 και μείωσε στο -1 από την δεύτερη Γουέστ Μπρομ.

Η Μπρέντφορντ δεν έκανε καλή εμφάνιση αλλά έπαιξε όσο χρειαζόταν για να νικήσει 1-0 την Πρέστον και να πλησιάσει στον έναν βαθμό την δεύτερη Γουέστ Μπρόμιτς Άλμπιον.

Για την ομάδα του Τόμας Φρανκ ήταν η όγδοη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα και το γκολ νίκης ήρθε από τον πρώτο σκόρερ της Championship, Όλι Γουότκινς μόλις στο τέταρτο λεπτό του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες αλλά οι δύο τερματοφύλακες άντεξαν. Στο δεύτερο ημίχρονο η Πρέστον έριξε στο γήπεδο όλα τα όπλα της αλλά δεν βρήκε μεγάλη ευκαιρία.

Η μάχη για την άνοδο θα είναι εντυπωσιακή τις τελευταίες δύο αγωνιστικές την ώρα που η Πρέστον έχει πλέον μόνο μαθηματικές ελπίδες για την είσοδο στα Playoffs της ανόδου.