Μοιρασιά στο “Άστον Γκέιτ” (video)

Η Φούλαμ έμεινε πέμπτο σερί ματς πρωταθλήματος αήττητη στο Άστον Γκέιτ ως φιλοξενούμενη της Μπρίστολ, με τον Τομ Κέρνι να πετυχαίνει το τέρμα της ισοφάρισης για το τελικό 1-1.

Η Φούλαμ ήθελε να μειώσει τη διαφορά από την πρώτη δυάδα που οδηγεί απευθείας στην Πρέμιερ Λιγκ, την ώρα που η Μπρίστολ αναζητούσε το τρίποντο για να επιστρέψει στην “παρέα” των play-offs ανόδου.

Ήταν η Φούλαμ εκείνη που είχε τις ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, αλλά το κατάφερε η Μπρίστολ με την κεφαλιά του Νάκι Γουέλς στο 70ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με ωραίο πλασέ εκτός περιοχής από τον Κέρνι στο 84ο λεπτό, με την ισοπαλία να μην εξυπηρετεί απόλυτα τις επιδιώξεις των δύο ομάδων…