Όρθια στο ντέρμπι η Νότιγχαμ (video)

Γουέστ Μπρόμιτς και Νότιγχαμ έμειναν σε ισοπαλία με σκορ 2-2 στο ντέρμπι της 33ης μέρας του πρωταθλήματος της Τσάμπιονσιπ.

Οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν λάθος του Σο και μετά την 12η ασίστ του Περέιρα και το γκολ του Ρόμπινσον στο 37’.

Η ομάδα του Λαμουσί ισοφάρισε με αυτογκόλ του Μπάρτλεϊ μετά από πάσα του Αμεόμπι στην καρδιά της περιοχής στο 45’.

Δέυτερο αυτογκόλ στην αναμέτρηση στο 65ο λεπτό από τον Φιεγκεϊρέδο και προβάδισμα για τη Γουέστ Μπρόμιτς με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται (δικαιολογημένα) για υπέρ τους φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Στο 79’ ο διαιτητής αρνήθηκε πέναλτι στη Νίτινγχαμ μετά από προσπάθεια του Λόλεϊ και με τον Μπάρτλεϊ να τον σταματά χρησιμοποιώντας το χέρι του και το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Κας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.