Παρέμεινε στο κυνήγι της εξάδας η Πρέστον (video)

Η Πρέστον πέρασε νικηφόρα από το DW Stadium της Γουίγκαν μένοντας αήττητη για πέμπτο ματς στην Τσάμπιονσιπ

Η Πρέστον πέτυχε γκολ στις αρχές των δύο ημιχρόνων, ωστόσο ολοκλήρωσε το ματς με άγχος στο τελευταίο ημίωρο, μετά τη μείωση του σκορ σε 2-1 από τη Γουίγκαν.

Καλύτερος για τους νικητές ο Τζόνσον που έδωσε την ασίστ στο 7ο λεπτό για το 1-0 από τον Μπαρκοχούζεν κι έκανε το 2-0 στο 48ο. Ο στόπερ της Γουίγκαν και πρώτος σκόρερ της Ντάνκλι μείωσε στο 57ο λεπτό σημειώνοντας το έκτο τέρμα του στη σεζόν.

Η Γουίγκαν ανέβασε ακόμη περισσότερο την απόδοση της, της έλειπε όμως η ποιότητα για να διεκδικήσει κάτι περισσότερο στο ματς.