Μπουντεσλίγκα: Τα στιγμιότυπα της 27ης αγωνιστικής (vids)

Στουτγκάρδη και Ουνιόν Βερόλίνου κάνουν όνειρα Ευρώπης σε αντίθεση με τις Χέρτα και Βέρντερ που ακόμα δεν αισθάνονται σίγουρες για την παραμονή τους.

Στουτγκάρδη και Ουνιόν Βερόλίνου κάνουν όνειρα Ευρώπης σε αντίθεση με τις Χέρτα και Βέρντερ που ακόμα δεν αισθάνονται σίγουρες για την παραμονή τους. Δείτε τι έγινε στους αγώνες του Σαββατοκύριακου για την 27η αγωνιστική στη Γερμανία.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ – ΧΕΡΤΑ 1-1

Ο Ρόμπερτ Άντριχ έδωσε νωρίς το προβάδισμα στους γηπεδούχους πετυχαίνοντας το 4ο φετινό του γκολ (1-0, 9ο λεπτό), όμως ο 23 Βέλγος επιθετικός, Ντόντι Λουκεμπάκιο, έφερε το ματς στα ίσα με πέναλτι στο 34ο λεπτό (1-1). Η Χέρτα πήρε σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για τη παραμονή στη κατηγορία, ενώ η Ουνιόν έφτασε τις Γκλάντμπαχ και Στουτγκάρδη και ονειρεύεται ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ – ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ 1-0

Ένα αυτογκόλ του Σουηδού μπακ, Λούντβιγκ Αουγκούστινσον, δέκα λεπτά πριν από το τέλος έκρινε την αναμέτρηση στη ‘‘Mercedes Benz Arena” της Στουτγκάρδης. Η ομάδα του Πελεγκρίνο Ματαράτσο έπιασε τη Γκλάντμπαχ στην 7η θέση και βλέπει Ευρώπη. Βασικός σε ολόκληρο τον αγώνα έπαιξε ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος που συμπλήρωσε 16 συμμετοχές στο πρωτάθλημα.