Κολωνία-Χοφενχάιμ 1-3: Άνετο “τρίποντο” και μια ανάσα από την κορυφή (highlights)

Η Χοφενχάιμ πέτυχε την τρίτη σερί νίκη της στη Bundesliga, επικρατώντας 3-1 της Κολωνίας στο "Rhein Energie Stadion" αφήνοντας τους "τράγους" με έναν βαθμό μετά από 4 αγωνιστικές.

Έναν βαθμό μακριά από τις Λεβερκούζεν και Μπάγερν βρίσκεται πλέον η Χοφενχάιμ, η οποία πέτυχε τρίτη σερί νίκη στη Bundesliga, καθώς επικράτησε εκτός έδρας 3-1 της Κολωνίας για την 4η αγωνιστική.

Μόλις στα 50 δευτερόλεπτα, ο Κράμαριτς με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σβέμπε, ενώ στο 28′ μετά από έξοδο του γκολκίπερ της Κολωνίας σχεδόν στο κέντρο, ο Γκρίλιτς σκόραρε με σουτ από τα 55 μέτρα και σημείωσε το 0-2.

Στο 52ο λεπτό, η ομάδα του Πελεγκρίνο Ματαράτσο έφτασε και σε τρίτο γκολ με τον κορυφαίο της παίκτη, τον Μαξιμίλιαν Μπάιερ να σκοράρει με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.

Οι “τράγοι” μείωσαν με το γκολ του Σέλκε στο 61′, όμως στα επόμενα 35 λεπτά που ακολούθησαν δεν κατάφεραν να φτάσουν σε δεύτερο γκολ που θα έδινε ενδεχομένως διαφορετική τροπή στο παιχνίδι. Μάλιστα, η Κολωνία τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες διότι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 91′ ο Ράσμους Κάρστενσεν.

Η ομάδα του Στέφαν Μπάουμγκαρτ έμεινε με μόλις έναν βαθμό μετά από 4 αγωνιστικές, ενώ η Χοφενχάιμ έχει πλέον 9.