Γκλάντμπαχ – Μπόχουμ 2-0: Με την πλάτη στον τοίχο η ομάδα των Σταφυλίδη και Λαμπρόπουλου (hls)

Με τον "εφιάλτη" του υποβιβασμού μάχεται η Μπόχουμ μετά την εκτός έδρας ήττα που γνώρισε από τη Γκλάντμπαχ με 2-0 σε παιχνίδι για την 31η αγωνιστική της Bundesliga.

Με τον “εφιάλτη” του υποβιβασμού μάχεται η Μπόχουμ μετά την εκτός έδρας ήττα που γνώρισε από τη Γκλάντμπαχ με 2-0 σε παιχνίδι για την 31η αγωνιστική της Bundesliga.

H ομάδα των Σταφυλίδη (έπαιξε για ένα ημίχρονο) και Λαμπρόπουλου (ήταν εκτός αποστολής) δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που είχε στο καλό δεύτερο μέρος και πλέον είναι με την πλάτη στον τοίχο, τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε της σεζόν.

Το σκορ για τη – βαθμολογική αδιάφορη – Γκλάντμπαχ άνοιξε ο Γιόνας Χόφμαν στο 35ο λεπτό, ενώ ο Λαρς Στίντλε στο 90ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Η Μπόχουμ είναι στη 17η θέση της κατάταξης με 28 βαθμούς, δύο μακριά από τη 15η Σάλκε, ενώ η Γκλάντμπαχ είναι 10η με 39 βαθμούς.