Βόλφσμπουργκ – Άουγκσμπουργκ: Τα έκανε όλα ο Άρνολντ! (vid)

Ο αρχηγός της Βόλφσμπουργκ, Μαξιμίλιαν Άρνολντ, ήταν πρωταγωνιστής από κάθε άποψη στο ματς της Βόλφσμπουργκ με την Άουγκσμπουργκ για την 26η Αγωνιστική της Bundesliga.

Ο 28χρονος, πρώτος σε συμμετοχές στην ιστορία των «λύκων», στάθηκε πολύ άτυχος στο 2ο λεπτό του αγώνα, καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του με κεφαλιά.

Ο ίδιος επιχείρησε να εξιλεωθεί στο 21’, όταν η ομάδα του κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε να το εκτελέσει, στέλνοντας όμως την μπάλα ψηλά άουτ.

Ο Άρνολντ, κατάφερε όμως να πάρει το αίμα του πίσω στο 84’, καθώς από δική του εκτέλεση φάουλ προήλθε το γκολ της μείωσης του  σκορ σε 2-1 από τον Βάλντσμιντ.

Στις καθυστερήσεις μάλιστα η Βόλφσμπουργκ κατάφερε να ισοφαρίσει, προς μεγάλη ανακούφιση του αρχηγού.