Μπόχουμ – Ουνιόν Β. 0-1: Διπλό με γκολάρα Κρούζε (vid)

Η Ουνιόν Βερολίνου επικράτησε 0-1 της Μπόχουμ και αποχαιρέτησε ευχαριστα το 2021!

Η Ουνιόν Βερολίνου “σόκαρε” το Ρουρστάντιον, καθώς επικράτησε 0-1 της Μπόχουμ για τη 17η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν σταθεροί αμυντικά και επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις, ενώ ευτύχησαν να σκοράρουν στο 16′ με εντυπωσιακό σουτ του Μάξ Κρούζε μέσα από την περιοχή! Η Μπόχουμ πίεσε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν κατάφερε να φτάσει πολλές φορές με αξιώσεις μπροστά από την εστία της Ουνιόν. Μεγαλύτερη στιγμή το οριζόντιο δοκάρι του Πάντοβιτς στο 80ο λεπτό. Ο Κώστας Σταφυλίδης αγωνίστηκε ως βασικός και αντικαταστάθηκε στο 60′ απ’ τον Χέρμπερτ Μπόκχορν. Μετά το τελευταίο παιχνίδι για το 2021, η Ουνιόν βρέθηκε στην 6η θέση με 27 βαθμούς, ενώ η Μπόχουμ είναι 11η με 20.