Γκρόιτερ Φουρτ – Μπόχουμ 0-1: “Ανάσα” για την ομάδα των Ελλήνων

Με γκολ του Αντονί Λοσιλά στο 80ο λεπτό, η Μπόχουμ επικράτησε εκτός έδρας 1-0 της Γκρόιτερ Φουρτ και πρόσθεσε τρεις σημαντικούς βαθμούς στη συγκομιδή της, ενώ οι "πράσινοι" γνώρισαν την έκτη συνεχόμενη ήττα τους στην Μπουντεσλίγκα.

Με γκολ του Αντονί Λοσιλά στο 80ο λεπτό, η Μπόχουμ (βασικός ο Λαμπρόπουλος, αλλαγή μπήκε ο Σταφυλίδης) επικράτησε εκτός έδρας 1-0 της Γκρόιτερ Φουρτ και πρόσθεσε τρεις σημαντικούς βαθμούς στη συγκομιδή της, ενώ οι “πράσινοι” γνώρισαν την έκτη συνεχόμενη ήττα τους στην Μπουντεσλίγκα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία κινήσεων και τις ευκαιρίες, ωστόσο η Μπόχουμ ήταν αποτελεσματική και σε μια στατική φάση έκανε τη… ζημιά.

Στο 80 λεπτό, ο Λέβεν εκτέλεσε το φάουλ και ο αμαρκάριστος Λοσιλά με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φουνκ για το 1-0.

Η Μπόχουμ έφτασε τους επτά βαθμούς στην Μπουντεσλίγκα, ενώ η Γκρόιτερ Φούρτ συμπλήρωσε 21 εντός έδρας παιχνίδια στην κορυφαία κατηγορία χωρίς νίκη και είναι ουραγός του πρωταθλήματος με μόλις έναν βαθμό.