Φούντας: Σκόραρε ξανά με τη Ραπίντ

Στο «βαρύ πυροβολικό» της Ραπίντ Βιέννης, έχει εξελιχθεί ο Ταξιάρχης Φούντας.

Στο «βαρύ πυροβολικό» της Ραπίντ Βιέννης, έχει εξελιχθεί ο Ταξιάρχης Φούντας. Ο Ελληνας επιθετικός, είναι από τους βασικούς πρωταγωνιστές στην σπουδαία πορεία της ιστορικής ομάδας, που όπως όλα δείχνουν θα καταλάβει την 2η θέση στην αυστριακή μπουντεσλίγκα και θα εξασφαλίσει μία θέση στα προκριματικά του νέου Champions League.

Ο 25χρονος άσος, σκόραρε στο ντέρμπι με την ΛΑΣΚ Λιντς, το αποτέλεσμα του οποίου θα έκρινει σε μεγάλο βαθμό την 2η θέση. Ο Φούντας, που ήταν στην αρχική 11αδα της Ραπίντ (σ.σ. αντικαταστάθηκε στο 82` από τον Κνασμίλερ), βρήκε δίχτυα στο 45ο λεπτό και διαμόρφωσε το 2-0, βάζοντας τις βάσεις για την σπουδαία νίκη των γηπεδούχων με 3-1.

Αυτό, ήταν το 19ο γκολ του Φούντα σε όλες τις διοργανώσεις για την αγωνιστική περίοδο 2019-20, ενώ αξίζει να σημειωθεί, ότι από την επανέναρξη του πρωταθλήματος, ο Ελληνας άσος, έχει σκοράρει πέντε φορές.