Ζανκτ Πάουλι-Χαϊντενχάιμ 0-0: Η αστοχία έφερε την ισοπαλία (hls)

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στο "Μίλερντορ" με την Ζανκτ Πάουλι και την Χαϊντενχάιμ να μένουν στο 0-0 για την 10η αγωνιστική της 2. Bundesliga.

Χωρίς νίκη για έκτο διαδοχικό ματς στη 2. Bundesliga έμεινε η Ζανκτ Πάουλι, καθώς ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Χαϊντενχάιμ, η οποία μετράει πλέον 7 ματς αήττητη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποια αξιόλογη ευκαιρία για καμία από τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να αγγίζουν το γκολ στο 54′, όμως το σουτ του Μπεκ χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βάσιλ και πέρασε άουτ.

Στο 61′, ο Μετκάλφι είχε μια καλή στιγμή για τη Ζανκτ Πάουλι με τη μπάλα να περνάει άουτ, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ματάνοβιτς σούταρε μέσα από την περιοχή με τον Θοϊρκάουφ να διώχνει πάνω στη γραμμή.

Μετά από αυτό το 0-0 η Ζανκτ Πάουλι έφτασε τους 11 βαθμούς, ενώ η Χαϊντενχάιμ τους 17.

Ο Μανώλης Σάλιακας αγωνίστηκε σε όλο το ματς.