Χάνζα Ροστόκ-Διναμό Δρέσδης 1-3: Nίκη με σκόρερ Βλαχοδήμο! (hls)

H Διναμό Δρέσδης επιβλήθηκε εκτός έδρας με 1-3 της Χάνζα Ροστόκ, με τον Παναγιώτη Βλαχοδήμο να σκοράρει για τους νικητές!

Δεκαπέντε χιλιάδες θεατές βρέθηκαν στο “Όστερστάντιον” για να παρακολουθήσουν την αγαπημένη τους Χάνζα, όμως έφυγαν από το γήπεδο με χαμηλά το βλέμμα, λόγω της ήττα που γνώρισε η ομάδα τους από τη Δρέσδη.

Άξιο αναφοράς είναι πως οι γηπεδούχοι έχουν κερδίσει την ομάδα της Σαξονίας μόλις μία φορά στα 14 τελευταία παιχνίδια, συμπεριλαμβανομένου και του χθεσινού (21/8).

Όσον αφορά στο παιχνίδι ή ομάδα του Σμιντ ήταν ανώτερη σχεδόν καθ’όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, 15 για την ακρίβεια και πήρε δίκαια τη νίκη.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Μέρσελ μόλις στο πρώτο λεπτό, αιφνιδιάζοντας τους παίκτες του Χάρτελ, που απάντησαν στο 43′ με τον Μάμπα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Διναμό ήταν απόλυτη κυρίαρχος στο γήπεδο. Πραγματοποίησε 6 σουτ στο στόχο, ενώ η Ροστόκ μόλις 1.

Στο 63ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ (1-2) με τον Έλληνα μέσο, Παναγιώτη Βλαχοδήμο, ενώ στο 70′ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ (1-3) με τον Καντέ.