Πάλευαν μόνοι τους οι Λοβ και Πέκοβιτς

Οι Κλίπερς επικράτησαν στην παράταση 120-116 των Τίμπεργουλβς, που είχαν για κορυφαίους τους Λοβ και Πέκοβιτς.

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς επικράτησαν δύσκολα 120-116 στην παράταση των Μινεσότα Τίμπεργουλβς, που είχαν για κορυφαίους τους Κέβιν Λοβ και Νίκολα Πέκοβιτς. Ο πρώτος σημείωσε 45 πόντους και μάζεψε 19 ριμπάουντ, ενώ ο πρώην σέντερ του Παναθηναϊκού είχε 34 πόντους και 14 ριμπάουντ. Από την πλευρά των νικητών, ο Γκρίφιν είχε 32 πόντους και δέκα ριμπάουντ, ενώ ο Κρόφορντ είχε 22 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στη νίκη, όμως στο φινάλε της αναμέτρησης, ο Πέκοβιτς δεν κατάφερε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, με το σκορ ισόπαλο 106-106. Επίσης, στο φινάλε της παράτασης, αστόχησε σε σουτ για την ισοφάριση με το σκορ 118-116. Αυτή ήταν η εικοστή νίκη για τους Κλίπερς σε σύνολο 29 αναμετρήσεων στο εφετινό πρωτάθλημα. από την άλλη πλευρά, οι «λύκοι» γνώρισαν τη 15η εφετινή τους ήττα σε σύνολο 28 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Κλίπερς: Γκρίφιν 32, Κρόφορντ 22, Πολ 19, Κόλισον 18, Ντάντλεϊ 15, Τζόρνταν 4, Γκριν 5, Μπαρνς 3, Χόλινς 2.

Τίμπεργουλβς: Λοβ 45, Πέκοβιτς 34, Μάρτιν 16, Μπαρέα 12, Μπρούερ 3, Εμπά α Μουτ 2, Κάνινγχαμ 2, Χάμελ 2, Ρούμπιο, Σβεντ.