Τέσσερις…ρουκέτες από Παπανικολάου!

Ο Κώστας Παπανικολάου έκανε φοβερή εμφάνιση με τέσσερα τρίποντα στη νίκη των Ρόκετς με 104-93 στην έδρα των Τζαζ στο ΝΒΑ.

Ο διεθνής Έλληνας, ήρθε από τον πάγκο και με τέσσερα σερί εύστοχα σουτ τριών πόντων βοήθησε την ομάδα του να περάσει μπροστά στο σκορ.

Συνολικά σε 22:14 λεπτά συμμετοχής, ο «Παπ» είχε 12 πόντους με 4/6 τρίποντα, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Πολύ καλός ήταν και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος πέτυχε διψήφιο αριθμό πόντων (10 με 3/3 βολές, 2/5 δίποντα και 1/1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα σε 24 λεπτά συμμετοχής), αλλά δεν μπόρεσε να αποσοβήσει την ήττα των Μπακς στην παράταση από τους Χόρνετς με 108-106.

Οι Μέμφις Γκρίζλις από την άλλη επικράτησαν 105-101 των Τίμπεργουλβς, με τον Κώστα Κουφό να είναι άποντος σε 4:56 λεπτά και τον Νικ Καλάθη να παραμένει τιμωρημένος.

Από τα υπόλοιπα ματς, ξεχώρισε η νίκη των Μπουλς στην έδρα των Νικς στο ντεμπούτο του Πάου Γκασόλ με την ομάδα του Σικάγο και η επικράτηση του Μαϊάμι κόντρα στους Ουίζαρντς με 107-95.