Πήρε τη νίκη στην ματσάρα η Αρμάνι (video)

Η Αρμάνι Μιλάνο ήταν η μεγάλη νικήτρια αν και χρειάστηκε την παράταση κόντρα στην Γκραν Κανάρια με σκορ 105-104.

Σε ένα από τα καλύτερα ματς της φετινής σεζόν η Αρμάνι Μιλάνο κατάφερε έστω και στην παράταση να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Γκραν Κανάρια.

Μπορεί ο Μάικ Τζέιμς να μη βοήθησε στο έξτρα πεντάλεπτο αφού είχε συμπληρώσει τα πέντε φάουλ αλλά ο νεοαποκτηθείς Νάναλι ήταν εκείνος που συνέβαλε τα μέγιστα για να πάρουν οι Ιταλοί τη δέκατη νίκη τους στη σεζόν.

Κορυφαίοι για τους φιλοξενούμενους ήταν οι Μίτσοφ, Νάναλι και Τζέιμς με τον πρώτο να σκοράρει 24 και τους άλλους δύο από 22 πόντους. Στην αντίπερα όχθη, για τους γηπεδούχους ο Έρικσον έκανε ό,τι μπορούμε με τους 28 πόντους που έβαλε αλλά δεν κατάφερε να γλυτώσει την ομάδα του από τη 15η ήττα της στη σεζόν.