Ρωσικός «περίπατος» στο Μιλάνο (video)

Η Ούνιξ διέλυσε με 91-68 την Αρμάνι στο Μιλάνο για την τελευταία αγωνιστική της Ευρωλίγκα.

Η Ούνιξ διέλυσε με 91-68 την Αρμάνι στο Μιλάνο για την τελευταία αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Η ρωσική ομάδα, ωστόσο, τερμάτισε παρά τη νίκη της στον πάτο της βαθμολογίας, αφήνοντας τους Ιταλούς μια θέση από πάνω.

Η Ούνιξη προηγήθηκε με τη μικρότερη διαφορά στο δεκάλεπτο (22-21), αλλά το ημίχρονο έκλεισε με τους Ιταλούς μπροστά στο σκορ με 39-36. Η συνέχεια, ωστόσο, ανήκε εξ ολοκλήρου στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με επί μέρους σκορ 29-10 πήραν διαφορά ασφαλείας από το τρίτο δεκάλεπτο και συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό μέχρι το φινάλε.

Πρώτος σκόρερ με 20 πόντους ήταν ο Γουίλιαμς, ενώ για την Αρμάνι σημείωσε 18 πόντους ο Πάσκολο.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 39-36, 49-65, 68-91

Αρμάνι Μιλάνο (Ρέπεσα): Μακ Λιν 8, Χίκμαν 8 (1), Ραντούλιτσα 2, Μάτσβαν 2, Πασκόλο 18, Τσιντσιαρίνι 8 (1), Σάντερς 14 (2), Αμπάς, Σιμόν 8

Ούνιξ Καζάν (Πασούτιν): Αντίποφ 8 (2), Κλαρκ 11 (3), Λάνγκφορντ 13, Πονκρασόφ 3 (1), Παρακχούσκι 6, Κολόμ 12, Μπάνιτς 8, Πανίν 8 (2), Ουίλιαμς 20, Άντουσιτς 2