Συνέχισε αήττητη η Γκραν Κανάρια (highlights)

Αφού για ένα δεκάλεπτο ζορίστηκε η Γκραν Κανάρια έκανε στα επόμενα 30 λεπτά του εκτός έδρας αγώνα της με την Τουρκ Τέλεκομ ότι ξέρει να κάνει καλά.

Πίεσε στην άμυνα, είχε πολυφωνική επίθεση με οκτω΄παίκτες που σκόραραν από 5 μέχρι 9 πόντους και είχε τον μεγάλο πρωταγωνιστή του ματς Σίλβεν Λάντεσμπεργκ (20 πόντοι) στο καλύτερο βράδυ του φέτος. Ολα αυτά ήταν παραπάνω από αρκετά για να περάσει από την έδρα της Τουρκ Τέλεκομ στην Άγκυρα με 82-69 και να μείνει αήττητη (6-0) στο φετινό Eurocup.

ΤΟΥΡΚ ΤΕΛΕΚΟΜ: Μακντάφι 11, Γκιουλέρ, Σαϊμπίρ 4, Ανταμς 15, Γουάλας11, Ακιέλ 1, Ουλουμπάι 9, Σελίμ Σαβ, Ινοχ 14.

ΓΚΡΑΝ ΚΑΝΑΡΙΑ: Κλάιτς 6, Σλότερ, Μπάσας 5, Αλμπισί 6, Πρκάτσιν 8, Μπρουσίνο 8, Σάλβο 8, Πελό 8, Λάντεσμπεργκ 20, Ντελα Τόρε, Χαπ 8, Λάμερς 4.