Nέα ήττα για ΠΑΟΚ (video)

Ο ΠΑΟΚ υπέστη την τρίτη ήττα του σε ισάριθμα ματς του 4ου Ομίλου του Basketball Champions League, χάνοντας με 94-72 εντός έδρας από τη Νεπτούνας.

Καλύτερος για τον ΠΑΟΚ ο Σμιθ με 19, ακολούθησε ο Ουίγκινς με 17 και ο Τσόχλας με 12. Πλουραλισμός για τους φιλοξενούμενους με τον Γκαΐλιους στους 13, τον Ολισεβίτσιους στους 12 και τους Γκαλντίκας και Μασιούλις με 11 έκαστος.

Η Νεπτούνας έκανε τρομερή πρώτη περίοδο πετυχαίνοντας 32 πόντους έναντι μόλις 11 του ΠΑΟΚ, ο οποίος όμως πλησίασε στο β’ δεκάλεπτο με 28 πόντους, περιορίζοντας μόλις στους 13 την ομάδα της Κλαϊπέντα.

Στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου, ο ΠΑΟΚ πλησίασε στους δύο πόντους, όμως η Νεπτούνας έκανε σερί 12-0 και δεν αντιμετώπισε πρόβλημα μέχρι το τέλος, παίρνοντας τη δεύτερη νίκη της στον όμιλο.