ΑΕΚ-Λαύριο 90-75: «Βλέπει» τετράδα (vid)

Η ΑΕΚ πέτυχε την 10η νίκη της και αυξάνει τις πιθανότητες κατάκτησης της τέταρτης θέσης.

Η ΑΕΚ νίκησε το Λαύριο (90-75) για την 21 αγωνιστική της Basket League, στο κλειστό γήπεδο των Άνω Λιοσίων. έχοντας τον έλεγχο του ρυθμού και το προβάδισμα στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα, χωρίς να έχει… αντίσταση από την ομάδα της Λαρευωτικής. Ο Κόλομ σημείωσε 20 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και η απόδοση του ήταν καταλυτική για τους γηπεδούχους που δείχνουν ότι έχουν προσαρμοσθεί άμεσα στην συνεργασία τους με τον νέο τεχνικό τους, Κούρο Σεγκούρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό διατήρησε και αύξησε κατά έναν τη διαφορά που είχε αποκτήσει στο πρώτο μέρος (66-52), ενώ στα 10 τελευταία λεπτά ο Ράουτινς διατήρησε την διψήφια διαφορά του σκορ.

Δεκάλεπτα: 27-21, 48-35, 66-52, 90-75