Παναθηναϊκός-Μίλωνας 3-0: Στο ρελαντί

Στο ρελαντί και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση 54% ο Παναθηναϊκός είχε εύκολο έργο κόντρα στο Μίλωνα τον οποίο νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-18, 25-23) στο Μαρούσι.

Στο ρελαντί και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση 54% ο Παναθηναϊκός είχε εύκολο έργο κόντρα στο Μίλωνα τον οποίο νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-18, 25-23) στο Μαρούσι. Η ομάδα του Ανδρεόπουλου, αγωνίστηκε και πάλι χωρίς τον ανέτοιμο Πρωτοψάλτη, έφτασε τους 15 βαθμούς διατηρώντας την 2η θέση στη βαθμολογία μπροστά από τον ΠΑΟΚ που έπιασε τους 13. Ο Παναθηναϊκός πήρε εύκολα τα δύο πρώτα σετ αλλά από το 3ο σετ ο Μίλωνας μπήκε στον αγώνα και απείλησε με την απόδοση του. Μάλιστα η ομάδα της Νέας Σμύρνης στη μεγαλύτερη διάρκεια του 3ου σετ είχε προβάδισμα αλλά ο Παναθηναϊκός με ένα ντεμαράζ στο φινάλε έκλεισε τον αγώνα στα τρία σετ και απέφυγε τις περιπέτειες όπως την περσινή σεζόν.

Οι πόντοι του Παναθηναϊκού Α.Ο. προήλθαν: 1 άσσος, 41 επιθέσεις, 12 μπλοκ, 21 λάθη αντιπάλων και του Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων οι πόντοι προήλθαν: 1 άσσος, 32 επιθέσεις, 8 μπλοκ, 17 λάθη αντιπάλων.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Δημήτρης Ανδρεόπουλος): Γιάκομπσεν 1 (1 μπλοκ), Ρανγκέλ 9 (6/10επ., 3 μπλοκ), Ανδρεόπουλος Χαράλαμπος 8 (8/14επ., 71%υπ., 14%αρ.), Ράπτης 13 (11/21επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος, 63%υπ., 26%%αρ.), Βαν ντε Ντρις 14 (13/25επ., 1 μπλοκ), Στάλεκαρ 9 (3/6επ., 6 μπλοκ) / Γκαράς (λ. – 68%υπ., 47%αρ.), Ρουσσόπουλος, Μπάσης.

Α.Ο.Ν.Σ.ΜΙΛΩΝ (Σάκης Ψάρρας): Χανδρινός Σπύρος 5π. (5/14επ., 33%υπ., 6%αρ.), Μπράιαν 6 (3/9επ., 3 μπλοκ), Ούρτσεβιτς 1 (1/1επ.), Σπυριούνης 3 (1/8επ., 2 μοπλοκ, 56%υπ., 22%αρ.), Καϊλασάλο 8 (8/26επ.), Ματσιέι 7 (5/7επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος)Π / Χανδρινός Άρης (λ. – 69%υπ., 38%αρ.), Μούχλιας 8 (7/16επ., 1 μπλοκ, 33%υπ., 13%αρ.), Δρογκάρης, Δορδοκίδης, Λάππας 2 (1/3επ., 1 μπλοκ), Βελούδης (λ), Τσαρκάτογλου 1 (1/1επ.), Δημόπουλος.