Πέρασε από το Μπάμπεργκ η Μπάγερν

Με τον Νιχάντ Ντζέντοβιτς να πετυχαίνει μεγάλο τρίποντο 29 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη η Μπάγερν λύγισε την αντίσταση της Μπάμπεργκ στην "Freak City" με σκορ 80-75.

Με τον Νιχάντ Ντζέντοβιτς να πετυχαίνει μεγάλο τρίποντο 29 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη η Μπάγερν λύγισε την αντίσταση της Μπάμπεργκ στην “Freak City” με σκορ 80-75.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην Brose Arena, προηγήθηκαν 26-11 στο δεκάλεπτο, όμως Ζήσης και σία απάντησαν με το ίδιο νόμισμα στην δεύτερη περίοδο και το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 37-39 και με τους λογαριασμούς ανοιχτούς.

Τελικά το παιχνίδι έφτασε στο τελευταίο του λεπτό να κρίνεται στο ένα σουτ: το έβαλε ο Νίχαντ Τζέντοβιτς με το σκορ στο 73-75, διαμόρφωσε το 73-78 και στην ουσία έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ο Βόσνιος ήταν ο πρώτος σκόρερ της Μπάγερν με 15 πόντους και τον ακολούθησαν οι Κοπόνεν (14), Ραντόσεβιτς (13) και Λούτσιτς, με τον Γουίλιαμς να μένει χαμηλά (5 πόντοι, 2 ριμπάουντ σε 27 λεπτά), αλλά να έχει και αυτό το κάρφωμα:

Για την Μπάμπεργκ ο Ζήσης είχε 5 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Ρούμπιτ 24 και ο Ράις 21 πόντους.