«Τριάρα» για την Γκενκ, αλλαγή ο Καρέλης

21/08/2016 • 23:17
Πανηγυρική φωτογραφία Γκενκ
Η Γκενκ επικράτησε, με 3-0, εκτός έδρας της Λόκερεν για την 4η αγωνιστική της βέλγικης Λίγκας.

Τα τέρματα για τους νικητές σημείωσαν οι Σαμάτα (34΄, 38΄) και Μπέιλι (48΄) με τον Ποθουέλο να έχει 3 ασίστ, όσα και τα τέρματα των φιλοξενούμενων! Αλλαγή μπήκε ο Νίκος Καρέλης στο 73΄ στη θέση του σκόρερ Σαμάτα, με τον Γιώργο Γκαλίτσιο να παίζει βασικός και 90λεπτο για τους ηττημένους που έχασαν δύο πέναλτι με τον Μάριτς (53΄, 56΄) κι έμειναν στο 60ό λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπόλμπατ. Με το αποτέλεσμα αυτό η Γκενκ έφτασε τους 7 βαθμούς, ενώ η Λόκερεν έμεινε στους 3.

Η Γάνδη νίκησε με 4-2 τη Βέστερλο, με τον Μανιά να μπαίνει αλλαγή για τους φιλοξενούμενους στο 77΄. Πέρμπετ (47΄, 69΄), Μιλίτσεβιτς (76΄) και Σαϊέφ (87΄ πέναλτι) σημείωσαν τα γκολ των νικητών, Ντεμς (22΄) και Ακολάτσε (88΄) ήταν οι σκόρερ των ηττημένων. Η Γάνδη με το αποτέλεσμα αυτό έφτασε τους 8 βαθμούς, με τη Βέστερλο να παραμένει ουραγό χωρίς νίκη με 1 βαθμό.
17/11/2018 • 08:16

Προβάδισμα για Ιταλία, Σάντερλαντ. Ματς για γκολ σε Πίτερμπορο και Μπρίστολ

Πολλά ματς στις χαμηλές κατηγορίες της Αγγλίας και της Σκωτίας μας δίνουν σε πολλές περιπτώσεις ενδιαφέρουσες ιδέες αναφορικά με την προοπτική παραγωγικότητάς τους ενώ στο Μιλάνο η Ιταλία είναι απόψε φαβορί λόγω κινήτρου

14/11/2018 • 10:51