Βήμα τίτλου ο ΑΠΟΕΛ

20/03/2017 • 22:41
ΑΠΟΕΛ, πανηγυρική
Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε εύκολα με 2-0 της ΑΕΛ, επανέφερε τη διαφορά στο +7 από τον δεύτερο Απόλλωνα και απέκτησε σαφές προβάδισμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Κύπρο.

Η ομάδα της Λευκωσίας πήρε προβάδισμα στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Σωτηρίου, ενώ με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Κάνιας διαμόρφωσε το 2-0 που έμεινε μέχρι το τέλος. Ο ΑΠΟΕΛ θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλα γκολ, όμως ο Μερκής στο 13’ και ο Αλωνεύτης στο 45’ σημάδεψαν το δοκάρι.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Τόμας Κρίστιανσεν παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας 68 βαθμούς, ενώ η ΑΕΛ με 52 βρίσκεται στην 5η θέση.

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Μερκής, Ιωάννου, Λάγο, Μοράις, Κάνιας, Γιαννιώτας (75' Βάντερ), Αλωνεύτης (85' Εμπεσίλιο), Μπερτόλιο, Σωτηρίου.

ΑΕΛ:
Ρομό, Αϊρόσα, Μιτρέα, Α. Κυριάκου (51' Πίτι), Φορτούνα, Σοάρες (75' Ηλία), Λαφράνς, Νικολάου, Σάσι, Μέσκα, Αρουαμπαρένα (66' Γεωργιάδης).

22/06/2018 • 08:37

Αποδείξεις μέσω της ουσίας ψάχνει η Βραζιλία

Δεν έπεισε η Βραζιλία στο πρώτο της παιχνίδι. Τώρα σε πιο ρεαλιστικές καταστάσεις το φαβορί θα παίξει για το αποτέλεσμα. Κάτω από τέτοιες συνθήκες, διαχρονικά, παίρνει περισσότερα πράγματα. Αμφίρροπα τα άλλα δύο ματς της ημέρας με Σερβους και Ισλανδούς να μας πείθουν περισσότερο.

09/05/2018 • 16:07