Νίκησε η Μονπελιέ, απογοήτευσε η Μπορντό (video)

Η Μονπελιέ επικράτησε εκτός έδρας της Μπορντό με 2-1 σε αναμέτρηση για την 27η ημέρα του πρωταθλήματος Γαλλίας και προσπέρασε τη Νις στη βαθμολογία.
05/03/2019 • 21:59
Στη δεύτερη θέση με νίκη-ανατροπή επί της Μονακό η Μονπελιέ!
Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1 με τη Μονπελιέ να προηγείται στο 20ο λεπτό με κεφαλιά του ανενόχλητου στην καρδιά της περιοχής Λαν. Στο 35ο λεπτό ο Ντεπρεβίλ σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Μπάσιτς και άλλαξε πορεία για το 1-1 του πρώτου 45λεπτου.

Η Μονπελιέ απείλησε δύο φορές μέσα σε ένα λεπτό στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Πρώτα με τον Χίλτον και κοντινό πλασέ με εξαιρετική επέμβαση του Κοστίλ στο 50’ και δευτερόλεπτα μετά ο Κονγκρέ πήρε κεφαλιά πάσα από τον Κοζά και από το ύψος της μικρής περιοχής διαμόρφωσε το 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Με μία νίκη στα τελευταία 12 παιχνίδια πρωταθλήματος έμεινε η Μπορντό που βρίσκεται στη 13η θέση.

22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο