Συνεχίζει αήττητη η Άιντραχτ

Χωρίς Λαουτάρο Μαρτίνες και βέβαια τον Ικάρντι, δίχως τους δύο καλύτερους επιθετικούς της δηλαδή, η Ίντερ δεν κατάφερε να φανεί αντάξια της σημασίας του αγώνα.
Μιχάλης Κατσαφάδος
15/03/2019 • 00:05
Άιντραχτ - Ίντερ
Χωρίς Λαουτάρο Μαρτίνες και βέβαια τον Ικάρντι, δίχως τους δύο καλύτερους επιθετικούς της δηλαδή, η Ίντερ δεν κατάφερε να φανεί αντάξια της σημασίας του αγώνα. Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επικράτησε 1-0 στο Μιλάνο, επιβεβαίωσε τη δυναμική της στο Γιουρόπα Λιγκ και δικαίως πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ.

Μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα, η γερμανική ομάδα πέτυχε ένα γρήγορο γκολ με τον εκπληκτικό Γιόβιτς μόλις στο 6ο λεπτό και κράτησε ως το τέλος το υπέρ της σκορ που της έδωσε την πρόκριση. Ο Λούκα Γιόβιτς την φετινή περίοδο μετράει σε 35 παιχνίδια, 22 γκολ και 7 ασίστ. Η Άιντραχτ παρέμεινε φέτος αήττητη στο Γιουρόπα Λιγκ με 8 νίκες και 2 ισοπαλίες!

24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις