Δεν τα κατάφερε η Μπράγκα

Η Μπράγκα ήρθε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Πάσος Φερέιρα σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση και τρεις κόκκινες κάρτες!

Μόλις στο 21ο λεπτό ο Βινίτσιους συμπλήρωσε δύο κίτρινες κάρτες και άφησε τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο. Ακολούθησε το γκολ του Βίτορ Σίλβα στο 27ο λεπτό, το οποίο έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ. Ωστόσο ο Καετάνο αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 41ο λεπτό και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο με δέκα ποδοσφαιριστές.

Μάλιστα στο 53ο λεπτό ο Λουιζίνιο αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Πάσος έμεινε με εννέα παίκτες στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Νούνο Γκόμες ισοφάρισε στο 80ό λεπτό όμως οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να πετύχουν την ολική επαναφορά και να παραμείνουν ζωντανοί στη διεκδίκηση του τίτλου στο πορτογαλικό πρωτάθλημα.

Πάσος Φερέιρα: Κάσιο, Ρικάρντο, Κοένε, Ανουνσιασάο, Λεάο (66′ Χοσουέ), Βίτορ Σίλβα, Λουίζ Κάρλος, Λουιζίνιο, Μελκαρέχο (81′ Σασά), Καετάνο, Σόουζα Να Σόλβα (57′ Νούνο Σάντος).
Μπράγκα: Κιμ, Κοέλιο, Ετσιεζιλέ (Νούνο Γκόμες), Ντάγκλας, Λόπες (Καρλάο), Αλάν, Κουστόδιο, Έλντερ (74′ Πάουλο Σίζαρ), Μοσοσό, Βινίτσιους, Λίμα.