«Σφαλιάρα» της Αρούκα στην Πόρτο (video)

Η Πόρτο δέχτηκε «σφαλιάρα» από την Αρούκα στην έδρα της καθώς ηττήθηκε 2-1, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να σκοράρουν μόλις δέκα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του παιχνιδιού με τον Γκονζάλεζ.

Ωστόσο, στο 14ο λεπτό η Πόρτο ισοφάρισε με τον Αμπουμπακάρ αλλά στην επανάληψη η Αρούκα κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ και πάλι με τον Γκονζάλεζ για το τελικό 2-1.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, Μποαβίστα και Μορεϊρένσε πέρασαν νικηφόρα από τις έδρες των Φερέιρα και Μαδέιρα αντίστοιχα με το ίδιο σκορ (1-0) ενώ Ακαδέμικα και Νασιονάλ πήραν από έναν πόντο αφού ήρθαν ισόπαλες 2-2.