Μπέβερεν και Βέλλιος «προσγείωσαν» την Αντβέρπ!

Με γκολ του Απόστολου Βέλλιου, το 4ο φετινό του στο Βελγικό πρωτάθλημα, η Μπέβερεν νίκησε 2-0 στην Αμβέρσα σε μια από τις εκπλήξεις της αγωνιστικής.

Στο εντελώς απρόβλεπτο Βελγικό πρωτάθλημα, το μεγάλο «θύμα» της αγωνιστικής είναι για την ώρα η Αντβέρπ.
Η ομάδα του γνωστού μας Ρουμάνου τεχνικού Λάζλο Μπόλονι υπέστη την 2η συνεχόμενη εντός έδρας ήττα, χάνοντας άλλη μια ευκαιρία να γαντζωθεί στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα! Εάν κέρδιζε θα ήταν μόνη στην 2η θέση τρεις πόντους πάνω από την Κλαμπ Μπριζ κι έναν πίσω από την πρωτοπόρο Γκενκ..

Αυτή τη φορά ήταν η Μπέβερεν αυτή η οποία «προσγείωσε» την ομάδα της Αμβέρσας νικώντας με 2-0!
Οι γηπεδούχοι είχαν μια φλύαρη υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, αλλά δυσκολεύονταν αρκετά στην τελική προσπάθεια ενώ αντίθετα οι αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων ήταν πολύ πιο επικίνδυνες!

Το 0-1 έγινε στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου με τον Βερστράτε. Ακολούθησε μια ακόμα μεγαλύτερη πίεση της Αντβέρπ πάλι όμως χωρίς αποτέλεσμα.

Στο 90ο λεπτό μπήκε στο ματς ο Απόστολος Βέλλιος – στην 13η του συμμετοχή στο Βελγικό πρωτάθλημα, φέτος – και τέσσερα λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε με διπλή προσπάθεια, αντεπίθεση της ομάδας του διαμορφώνοντας το τελικό σκορ!
Αυτό ήταν το 4ο γκολ του Βέλλιου φέτος, το 3ο εκτός έδρας όπου όποτε σκοράρει η Μπέβερεν δεν χάνει (δύο νίκες και μια ισοπαλία)