Γκολ ο Βάις, «διπλό» η Σλοβακία

10/06/2017 • 23:34
Σλοβακία
Με τον Βλάντιμιρ Βάις να βρίσκει δίχτυα για δεύτερο σερί ματς, η Σλοβακία πέρασε νικηφόρα (1-2) από την έδρα της Λιθουανίας και μείωσε την απόσταση από την πρωτοπόρο του 6ου ομίλου των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, Αγγλία.

Ο άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού έδωσε το προβάδισμα στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του στο 32ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, ενώ στο 58’ ο Χάμσικ έγραψε το 1-2. Στις καθυστερήσεις οι Λιθουανοί μείωσαν σε 1-2 με τον Σέρνας όμως δεν μπόρεσαν να «κλέψουν» τον βαθμό της ισοπαλίας.

19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

19/09/2018 • 10:52