Γκολ ο Βάις, «διπλό» η Σλοβακία

10/06/2017 • 23:34
Σλοβακία
Με τον Βλάντιμιρ Βάις να βρίσκει δίχτυα για δεύτερο σερί ματς, η Σλοβακία πέρασε νικηφόρα (1-2) από την έδρα της Λιθουανίας και μείωσε την απόσταση από την πρωτοπόρο του 6ου ομίλου των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, Αγγλία.

Ο άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού έδωσε το προβάδισμα στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του στο 32ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, ενώ στο 58’ ο Χάμσικ έγραψε το 1-2. Στις καθυστερήσεις οι Λιθουανοί μείωσαν σε 1-2 με τον Σέρνας όμως δεν μπόρεσαν να «κλέψουν» τον βαθμό της ισοπαλίας.

Θράσος κι εγωισμός στο ματς του Μπόχουμ

Η Μπόχουμ και η Ντάρμσταντ ολοκληρώνουν την αγωνιστική στην 2η επαγγελματική κατηγορίας και τα χαρακτηριστικά τους μας οδηγούν σε πρόβλεψη για ένα παραγωγικό παιχνίδι

06/11/2018 • 16:34