Μοιρασιά στα Ψαχνά

Ισόπαλο 0-0 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ηρακλή Ψαχνών και τον Πανθρακικό. Η ομάδα της Κομοτηνής ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της συνάντησης αλλά δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία των γηπεδούχων με συνέπεια να αφήσει δύο πολύτιμους βαθμούς στην Ευβοια.

Το πρώτο ημίχρονο είχε δυνατές μονομαχίες και πολλά εκατέρωθεν λάθη, ενώ και ο ισχυρός αέρας αποτέλεσε ανασταλτικό παράγοντα στις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Οι δύο αντίπαλοι αγωνίστηκαν ανοιχτά και αναζήτησαν το γκολ αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις ώστε να το πετύχουν και έτσι πήγαν στην ανάπαυλα με 0-0.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με περισσότερη όρεξη στον αγωνιστικό χώρο και ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, απειλώντας με σουτ του Κοντογουλίδη και Πόνσε, που όμως δεν βρήκαν στόχο.
Ο Πανθρακικός απέδωσε καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο και προσπάθησε να. ξεκλειδώσει την άμυνα του Ηρακλή. Οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα στο 80′ όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λιόσης.

Ο Πανθρακικός ενέτεινε την πίεση και στο 89′ λίγο έλειψε να φτάσει στο γκολ αλλά το σουτ του Πόνσε σταμάτησε στο δοκάρι με συνέπεια το 0-0 να μείνει ως το τέλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Φοιρός): Τόλιος, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γιώτας, Μπακομήτρος (82′ Γανωτής), Πλατανιάς, Σανόκο (65′ Δελήμπασης), Λιόσης, Ντελέκος (72′ Αλεξάντροβιτς), Θάνος, Σέγκος

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Σάββας Παντελίδης): Κουτσοσπύρος, Πόνσε, Μουνάφο, Μπαλού, Μακρυδημήτρης (84′ Γωνιάδης), Στάθης, Κοντογουλίδης, Σαρακατσάνος, Μίγκας (75′ Μπαϊκαρά), Βαγγελόπουλος, Χρήστου