Δεν έχει αντίπαλο η Μπάρτσα

Η Μπαρτσελόνα πήρε μία ακόμα νίκη στο ισπανικό πρωτάθλημα, αυτή τη φορά κόντρα στην Εϊμπάρ με 4-0 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «μπλαουγκράνα» δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στους γηπεδούχους και ουσιαστικά «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στο όγδοο μόλις λεπτό ο Μουνίρ ενώ τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Μέσι σκόραρε για το 2-0.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 76ο λεπτό ο Μέσι σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 3-0 ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 84ο λεπτό από τον Σουάρεζ.

Με αυτή τη νίκη οι Καταλανοί έφτασαν τους 72 βαθμούς και παρέμειναν πρώτοι ενώ η Εϊμπάρ έμεινε στην όγδοη θέση και τους 36 πόντους.