Στους «8» οι «μπλε» (video)

Το «εισιτήριο» για την προημιτελική φάση του αγγλικού Λιγκ Καπ πήρε η Τσέλσι με το 2-1 επί της Έβερτον στο «Στάμφορντ Μπριτζ».
26/10/2017 • 07:01
Τσέλσι, πανηγυρική
Το «εισιτήριο» για την προημιτελική φάση του αγγλικού Λιγκ Καπ πήρε η Τσέλσι με το 2-1 επί της Έβερτον στο «Στάμφορντ Μπριτζ». Παρά τις αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα από τον Αντόνιο Κόντε, οι Λονδρέζοι έμειναν ζωντανοί στη διεκδίκηση ενός από τους στόχους τους.

Ο Ρούντιγκερ στο 26' έδωσε το προβάδισμα στην Τσέλσι και το 1-0 έμεινε μέχρι και τις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Στο δεύτερο λεπτό του έξτρα χρόνου ο Γουίλιαν διπλασίασε τα τέρματα των «μπλε» και «σφράγισε» τη νίκη-πρόκριση, ενώ στο 94' η Έβερτον πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Κάλβερτ Λιούιν.

Τσέλσι (Κόντε): Καμπαγιέρο, Κέιχιλ, Ρούντιγκερ, Τζαπακόστα, Κρίστενσεν, Γουίλιαν, Ντρίνκγουοτερ (62' Φάμπρεγας), Μουσόντα (70' Πέδρο), Κένεντι, Αμπάντου, Μπατσουαγί (85' Άλβαρο Μοράτα)

Έβερτον (Άνσγουορθ):
Πίκφορντ, Τζαγκιέλκα, Μπέινς, Γουίλιαμς, Κένι, Λένον (73' Λούκμαν), ΜακΚάρθι (84' Κάλβερτ Λιούιν), Ντέιβις, Μπανινγκίμε, Ρούνεϊ (81' Νιάσε), Μιραλάς
20/09/2018 • 10:03

Με τακτική προσέγγιση και θράσος μπορούν απόψε ο ΠΑΟΚ κι ο Ολυμπιακός

Πολλά τα ενδιαφέροντα ματς σε αυτή την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Ο ΠΑΟΚ μπορεί να "πονέσει" την Τσέλσι. Mε προσοχή στην άμυνα μπορεί κι ο Ολυμπιακός να τα καταφέρει. Ματς για γκολ σε Ρώμη, Μασσαλία και Γλασκόβη

19/09/2018 • 10:52