«Μάγεψε» τους Λέικερς ο Βούτσεβιτς (photo)

Ο Νίκολα Βούτσεβιτς οδήγησε τους Ορλάντο Μάτζικ στη νίκη 108-104 επί των Λος Άντζελες Λέικερς, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και σημειώνοντας double double.

Ο Νίκολα Βούτσεβιτς οδήγησε τους Ορλάντο Μάτζικ στη νίκη 108-104 επί των Λος Άντζελες Λέικερς, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και σημειώνοντας double double. Συγκεκριμένα, ο παίκτης των φιλοξενούμενων σημείωσε 31 πόντους και μάζεψε 15 ριμπάουντ σε 35 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε επτά ασίστ, δυο κλεψίματα και τρία κοψίματα. Ο Άαρον Γκόρντον τελείωσε την αναμέτρηση με 17 πόντους, ενώ στους 16 έμεινε ο Τέρενς Ρος.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Λεμπρόν Τζέιμς είχε 24 πόντους και ο Κάιλ Κούζμα 21. Στους 17 πόντους ο Μπράντον Ίνγκραμ για την ομάδα του Λος Άντζελες και στους 13 ο Λανς Στέφενσον. Αυτή ήταν η δέκατη εφετινή νίκη για τους Μάτζικ σε σύνολο 20 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο. Από την άλλη πλευρά, οι «λιμνάνθρωποι» γνώρισαν την όγδοη εφετινή τους ήττα σε σύνολο 19 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Λέικερς: Τζέιμς 24, Κούζμα 21, Μακ Γκι 12, Ίνγκραμ 17, Μπολ 9, Κάλντγουελ Πόουπ 5, Τσάντλερ 2, Στέφενσον 13, Μιχάιλιουκ 1

Μάτζικ: Γκόρντον 17, Βούτσεβιτς 31, Φουρνιέ 6, Όγκαστιν 12, Άιζακ 6, Γκραντ 5, Ρος 16, Μπάμπα 5, Σίμονς 10,