Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου: Κορυφαίος στα 400μ. με εμπόδια ο Νάκος (vid)

Ο Κωνσταντίνος Νάκος του Ολυμπιακού με χρόνο 51.94 κατέκτησε την πρώτη θέση στα 400μ. με εμπόδια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου.

Πρώτος στα 400μ. με εμπόδια αναδείχθηκε ο Κώστας Νάκος. Ο Έλληνας αθλητής του Ολυμπιακού προέρχεται από μια δύσκολη χρονιά λόγω τραυματισμών, όμως κατάφερε να κερδίσει τόσο το χρυσό μετάλλιο, όσο και να φτάσει τις επτά νίκες.

Στη δεύτερη θέση του αγωνίσματος βρέθηκε ο Δημήτρης Λεβαντινός του ΓΣ Κερατσινίου με 52.21 και τρίτος ο Σαράντης Σαραντινός του Πήγασου Ηρακλείου με 53.16.

“Από την πίεση που είχα πονούσε το κεφάλι μου. Έβαλα ένα στοπ σε όλους αυτούς που μιλούσαν αρνητικά για μένα. Αλλά δεν ξέρουν πως αντιδρά η καρδιά ενός πρωταθλητή. Εννοείται πως δεν με ενδιέφερε η επίδοση. Ήταν η 7η νίκη μου αλλά πολύ καλύτερη ψυχολογικά από την περσυνή”, δήλωσε ο Νάκος.