Ήττα για τη Νέα Ιωνία

Την ήττα με 42-28 (ημίχρονο 24-9) γνώρισε η Νέα Ιωνία στη Ρωσία από την Αστραχανότσκα, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον 3ο γύρο του EHF Cup γυναικών στο χάντμπολ.

Την ήττα με 42-28 (ημίχρονο 24-9) γνώρισε η Νέα Ιωνία στη Ρωσία από την Αστραχανότσκα, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον 3ο γύρο του EHF Cup γυναικών στο χάντμπολ. Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας έκαναν μία αξιόλογη προσπάθεια (κυρίως στο β΄ ημίχρονο) απέναντι σε έναν σαφώς ισχυρότερο αντίπαλο, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιο θετικό αποτέλεσμα, παρά την εξαιρετική εμφάνιση της Λαμπρίνας Τσάκαλου, η οποία σημείωσε 11 τέρματα.

Το παιχνίδι ρεβάνς, το οποίο πλέον έχει αποκτήσει διαδικαστικό χαρακτήρα, θα γίνει αύριο στις 15:00, ξανά στην πόλη Αστραχάν.