Μπράγκα – Λέστερ 3-3: Στους “32” οι “αλεπούδες”

Η Λέστερ βρέθηκε τρεις φόρες πίσω στο σκορ , κόντρα στην Μπράγκα και τελικά πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 3-3 και πέρασε στην επόμενη φάση των "32" για το Γιουρόπα Λιγκ.

Δυναμική αρχή έκανε η Μπράγκα, η οποία πέρασε μπροστά στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό. Ο Αλ Μουστρατί με ένα εκπληκτικό σουτ, έξω από την περιοχή της Λέστερ, έστειλε τη μπάλα στο τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν νωρίς, πέντε λεπτά αργότερα έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μπαρνς

Τα γκολ για τους γηπεδούχους διπλασίασε ο Παουλίνιο μετά από εξαιρετική ασιστ του Ρικάρνο Όρτα στο 25′. Ο Τόμας έκανε το 2-2 στο 78ο λεπτό.  Στο 90′ ο Φρανσέτσιο έκανε το 3-2, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Βάρντι na κάνει το 3-3. Η Λέστερ βρίσκεται ήδη στην επόμενη φάση της ευρωπαϊκής διοργάνωσης.