Γιουνγκ Μπόις – Σπόρτινγκ Λ. 1-3: “Καθάρισαν” οι Ίβηρες (highlights)

Σημαντικό βήμα πρόκρισης για την Σπόρτινγκ Λισσαβόνας που επικράτησε 3-1 στην Ελβετία στον αγώνα κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις

Έτοιμη να σφραγίσει το εισιτήριο της στην επόμενη φάση του UEFA Europa League, είναι η Σπόρτινγκ Λισσαβόνας.
Οι Ίβηρες που ήταν καλύτεροι και πιο αποτελεσματικοί στην διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκαν στο 31΄ με το αυτογκόλ του Αμέντα, ενώ από την εκτέλεση πέναλτι του Γιόκερες στο 41΄ οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το 0-2.
Ένα λεπτό αργότερα η Ελβετική ομάδα μείωσε με τον Ούγκρινιτς, ενώ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου (48΄) ο προωθημένος Γκονσάλο Ινάσιο, έγραψε το τελικό 1-3.