Πήρε βαθμό και πρόκριση η PSV

Σ΄ ένα παιχνίδι που ολοκληρώθηκε περίπου 21 ώρες μετά τη σέντρα του Εστορίλ και Αϊντχόφεν έμειναν στην ισοπαλία 3-3, για τον πέμπτο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ στον οποίο μετέχει και ο Παναθηναϊκός.

Η αναμέτρηση της πέμπτης αγωνιστικής διεκόπη στο ημίχρονο την Πέμπτη (27/11) λόγω σφοδρής καταιγίδας που έπληξε την περιοχή την οποία εδρεύει η Εστορίλ, με το σκορ υπέρ των Πορτογάλων στο 3-2.

Τα γκολ είχαν σημειώσει για τους γηπεδούχους οι Τόζε (12΄), Κούτσα (30΄) και Αμάντο (39΄), με τους Ολλανδούς να προηγούνται στο διάστημα αυτό με τους Ντεπάι (6΄) και Νάρσινγκ (14΄). Το δεύτερο 45λεπτο ορίστηκε για την Παρασκευή (28/11) με το τελικό 3-3 να διαμορφώνεται με τον Ουίναλντουμ στο 82΄ με κοντινό πλασέ.

Με το τελικό 3-3 η Αϊντχόφεν έφθασε τους 8 πόντους, ενώ η Εστορίλ ανέβηκε στους 4 μ΄ ένα παιχνίδι ν΄ απομένει. Επομένως η βαθμολογία του γκρουπ διαμορφώθηκε: 1. Ντιναμό Μόσχας 15, 2. PSV 8, 3. Εστορίλ 4, 4. Παναθηναϊκός 1.