Group A: Πρόκριση με στιλ για την Λυών! (vid)

Στην επόμενη φάση του Europa League προκρίθηκε η Λυών μετά την άνετη νίκη της επί της Σπάρτα Πράγας με 3-0. "Μάχη" για την τρίτη θέση μετά την ισοπαλία των Ρέιντζερς με την Μπρόντμπι στη Δανία (1-1).

Στην επόμενη φάση του Europa League προκρίθηκε η Λυών μετά την άνετη νίκη της επί της Σπάρτα Πράγας με 3-0. “Μάχη” για την τρίτη θέση μετά την ισοπαλία των Ρέιντζερς με την Μπρόντμπι στη Δανία (1-1).

Λυών – Σπάρτα Πράγας 3-0

Επίδειξη δύναμης έκανε η Λυών στην έδρα της, επικρατώντας εύκολα της Σπάρτα Πράγας με 3-0. Οι Γάλλοι άνοιξαν το σκορ με τον Σλιμανί στο 61ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το δεύτερο γκολ της Λυών στο 63′, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τόκο Εκάμπι στο 92ο λεπτό.

Μπρόντμπι – Ρέιντζερς 1-1

“Ζωντανή” στην… κούρσα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League έμεινε η Μπρόντμπι με τον βαθμό που πήρε στο εντός έδρας παιχνίδι με τους Γκλάσγκοου Ρέιντζερς.

Οι Δανοί προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Μπαλογκούν στο 45′, ενώ οι Σκωτσέζοι ισοφάρισαν με τον Χάτζι στο 77′.