Στην κορυφή με «τριάρα» η Ρούμπιν

Στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου βρέθηκε με το «καλημέρα» η Ρούμπιν Καζάν, που επικράτησε με 3-0 της Σάμροκ Ρόβερς εκτός έδρας. Η ομάδα της Ρωσίας έφτασε εύκολα στην κατάκτηση των τριών βαθμών και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη «λευκή» ισοπαλία ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Τότεναμ.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Ομπαφέμι Μάρτινς για να ακολουθήσουν ακόμη δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με το οποίο «σφραγίστηκε» η νίκη. Στο 50′ ο Νομπόα διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με τέρμα του Καραντενίζ στο 60′.

ΣΑΜΡΟΚ Ρ.: Τόμπσον, Ο’ Ντόνελ, Ράις, Μάρεϊ, Σάλιβαν, Σάιβς, Στίβενς, Φιν (56′ Κίλνταφ), ΜακΚόρμακ (56′ Ντένεχι), Ρίκετς (63′ Τέρνερ), Τουίγκ
ΡΟΥΜΠΙΝ Κ.: Ριζίκοφ, Μποκέτι, Σέζαρ Νάβας, Καλέσιν (75′ Ανσάλντι), Σαρόνοφ, Καραντενίζ, Ριαζάντσεφ, Νομπόα, Νάτσο, Βαλντές (64′ Ντιαντιούν), Μάρτινς (46′ Μπιστρόφ)