Ολυμπιακός: Δεν είναι η πρώτη φορά φέτος…

Πότε είχε ξαναγίνει.

Τα πράγματα δεν πάνε καθόλου καλά για τον Ολυμπιακό στην αναμέτρηση με την Μακάμπι Τελ Αβίβ για το πρώτο ματς της φάσης των “16” του UEFA Conference League.

Οι “ερυθρόλευκοι” έχουν δεχθεί τρία γκολ στο ημίχρονο από τους Ισραηλινούς, με τον Ζάχαβι να “χτυπάει” δις και τον Σαχάρ να πετυχαίνει το δεύτερο των φιλοξενούμενων. Μάλιστα, δεν είναι η πρώτη φορά φέτος που ο Ολυμπιακός δέχεται τρία γκολ στο πρώτο μέρος.

Η προηγούμενη ήταν η εκτός έδρας αναμέτρηση με την Φράιμπουργκ για την πέμπτη αγωνιστική του Europa League. Οι Γερμανοί είχαν προηγηθεί με 4-0 στο ημίχρονο, μετά το χατ-τρικ του Γκρέγκοριτς και το τέρμα του Σιλντίλια πριν το τέλος του ημιχρόνου. Εκείνο το ματς αποτέλεσε το “κύκνειο άσμα” του Ντιέγκο Μαρτίνεθ στον πάγκο των “ερυθρόλευκων“.