Ανόρθωση-Φλόρα Ταλίν 2-2: Δε νίκησε αν και προηγήθηκε 2-0! (hls)

Η Ανόρθωση "έβγαλε τα μάτια της" καθώς προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε γκολ του Ντέλετιτς και του Πόποβιτς μέσα σε τρία λεπτά, αλλά με τον Σάπινεν οι Εσθονοί "έκλεψαν" την ισοπαλία.

Η Ανόρθωση ήθελε να πετύχει την πρώτη της νίκη στο Europa Conference League και όλα έμοιαζαν ιδανικά στο πρώτο ημίωρο όταν και προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε γκολ του Ντέλετιτς στο 25′ και του Πόποβιτς τρία λεπτά αργότερα.

Ωστόσο η ομάδα του Κετσπάγια δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη καθώς η Φλόρα Ταλίν με δύο γκολ του Σάπινεν, ο οποίος αρχικά μείωσε στο 38ο λεπτό, έβαλε άγγος στην κυπριακή ομάδα και στο 80′ με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 2-2.

Έτσι οι δύο ομάδες πήραν τον πρώτο τους βαθμό στην διοργάνωση, αλλά ουσιαστικά ξόδεψαν πολλές ελπίδες πρόκρισης με αυτή την ισοπαλία. Την ίδια ώρα Παρτιζάν και Γάνδη με ματς λιγότερο έχουν ήδη από 6 βαθμούς.