Σαν Μαρίνο – Φινλανδία 1-2: Έβγαλε την… υποχρέωση, χαμός για το γκολ του Μπεράρντι (highlights)

Κάθε γκολ για την χώρα των 34 χιλιάδων ανθρώπων είναι μία μιρκή γιορτή.

Χωρίς κανέναν βαθμολογικό ενδιαφέρον η Φινλανδία επκράτησε με 2-1 του Σαν Μαρίνο, αλλά όλα τα λεφτά ήταν οι “τρελοί” πανηγυρισμοί των παικτών και όλου του προπονητικού τιμ της ομάδας των γηπεδούχων για το γκολ που πέτυχαν στο 7ο λεπτό του επιπλέον χρόνου με πέναλτι.

Ο… ήρωας ήταν ο Μπεράρντι, ο οποίος το κέρδισε κιόλας και κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σκορπώντας ενθουσιασμό στην εξέδρα, αλλά και σε όλους όσοι απαρτίζουν αυτήν την ομάδα.

Το 1-0 ήρθε στο 50ο λεπτό, καθώς μέχρι εκείνο το σημείο το Σαν Μαρίνο, άντεχε, σκόρερ, ύστερα από λάθος του τερματοφύλακα ήταν ο Σοίρι, ο οποίος σκόραρε και το δεύτερο γκολ για το 2-0 στο 58ο λεπτό με δυνατό πλασέ λίγο μέσα στη μεγάλη περιοχή.