Στους ομίλους Ντιναμό και ΜΠΑΤΕ

Ντιναμό Ζάγκρεμπ και ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ διατήρησαν το προβάδισμα που είχαν εξασφαλίσει από τα πρώτα παιχνίδια των πλέι οφ και πήραν την πρόκριση για τους ομίλους του Champions League.

Ντιναμό Ζάγκρεμπ και ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ διατήρησαν το προβάδισμα που είχαν εξασφαλίσει από τα πρώτα παιχνίδια των πλέι οφ και πήραν την πρόκριση για τους ομίλους του Champions League. Οι Κροάτες μετά το 2-1 στο Ζάγκρεμπ, νίκησαν με 1-0 τη Μάριμπορ και στη Σλοβενία χάρη στο γκολ του Τόνελ από το 12ο λεπτό, το οποίο αποδείχθηκε αρκετό.

Η ΜΠΑΤΕ από την άλλη, μετά το 2-0 στην έδρα της αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ιρόνι Κιριάτ Σμόνα. Ο Λένσε στο 67′ άνοιξε το σκορ για τους Ισραηλινούς, ενώ για τους Λευκορώσους ισοφάρισε ο Παβλόφ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.