Έμειναν στο μηδέν Μπριζ και Γαλατάσαραϊ (video)

Για τον Α’ Όμιλο στο «Jan Breydelstadion» των Βρυξελλών, η Κλαμπ Μπριζ έμεινε στο 0-0 με την Γαλατάσαραϊ στην πρεμιέρα του Champions League.

Για τον Α’ Όμιλο στο «Jan Breydelstadion» των Βρυξελλών, η Κλαμπ Μπριζ  έμεινε στο 0-0 με την Γαλατάσαραϊ στην πρεμιέρα του Champions League.

Ο αγώνας ήταν μοιρασμένος με τις δύο ομάδες να έχουν τις δικές τους στιγμές κι από ένα δοκάρι.
Η Κλαμπ Μπριζ έχασε την πρώτη ευκαιρία στο 8’ όταν ο Φόρμερ βρήκε τον Μποναβεντούρε αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή έφυγε άουτ.

Η Γαλατά απάντησε με σουτ του Λεμινά στο 15’ που επίσης πέρασε άουτ.

Στο 19ο λεπτό ο Φόρμερ έβγαλε εξαιρετική σέντρα αλλά η κεφαλιά του Μίτροβιτς πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μουσλέρα.

Στο 31’ ο Μπάμπελ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Μινιολέ αλλά ο τερματοφύλακας των Βέλγων τον νίκησε.

Στο 35’ σουτ του Ρίκα σταμάτησε στο δοκάρι σε μια μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους.
Στην επανάληψη στο 51’ ο Μουσλέρα είπε όχι σε πολύ δυνατό σουτ του Μποναβεντούρε, ενώ το ίδιο έκανε και στο 54’ σε σουτ του Οκενέκε.

Στο 61΄η Γαλατασαράϊ είχε δοκάρι σε σουτ Φενγκουλί από τα 25 μέτρα, ενώ στο 58 ήταν σειρά του Μπάμπελ ν’ αστοχήσει από καλή θέση.

ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ: Μινιολέ, Ντιατά, Οκερέκε (60’ Οπεντά), Μίτροβιτς, Ντέλι, Ρίκα, Φανάκεν, Φόρμερ, Ριτς (86’ Μπαλάντα), Μποναβεντούρε (73’ Ντιάν), Ματά.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: Μουσλέρα, Σέρι(93’ Ντονκ), Μαρκάο, Ναγκατόμο, Ν’ Ζονζί, Λεμινά (60’ Εμρέ Μορ), Μαρκάο, Λουιντάμα, Μαριάνο Φερέιρα, Φαλκάο, Μπάμπελ.